Nejčastější dotazy a odpovědi na ně

Jak si můžu motocykl zarezervovat?

Motocykl si můžete rezervovat několika způsoby. Nejjednodušší je si přímo na Moto-Rent.cz  vybrat motorku, počet dní a datum, od kdy chcete motorku zapůjčit, a kliknout na tlačítko rezervovat - následně Vás budeme v co nejkratší době kontaktovat a potvrdíme si termín a vše potřebné. Dále je možné zavolat přímo na telefony uvedené v kontaktech a  vše domluvit telefonicky.

Můžu si s motocyklem půjčit i nějaké doplňky a příslušenství?

Ano, k motocyklu je možno si zapůjčit i některé doplňky jako kufry, tankvaky, zámky a řetězy na moto, dále pak helmy, nepromok, atd. Samozřejmě je také možné si dokoupit jakékoliv příslušenství z nabídky našeho obchodu.

Boční kufry - 200,-Kč/den

Nepromok - 100,-Kč/den

Přilba - 250,-Kč/den

Jaké pojištění má motocykl?

Všechny motocykly mají standardní zákonné pojištění.  Dále mají sjednáno havarijní pojištění a pojištění proti krádeži.

Musím si motocykl vyzvedávat vždy u Vás na prodejně?

Standardně je možné motocykl vyzvednout k půjčení v provozovně Moto-Rent, ale je tu i možnost dovézt motocykl na Vámi požadované místo - v tomto případě je nutné počítat s dalšími náklady spojenými s dopravou motocyklu na sjednané místo.

Je cena půjčovaného motocyklu vždy stejná?

U každého motocyklu je udávána cena za půjčení na jeden den ( od 8.00 - půjčení do 17.00h - vrácení). Pokud vrátíte motocykl až druhý den např. v 9.00 hodin, je půjčovné účtováno jako 2 dny. Pokud je motocykl půjčen na více než 3 dny, je účtována akční výhodnější cena. V neděli nelze motocykl zapůjčit.

Co vše potřebuji k tomu, abych si motocykl mohl půjčit?

Potřebujete jen platný občanský a řidičský průkaz (pro danou skupinu) a 10.000,-Kč na vratnou kauci.

Co když se stane nehoda či porucha motocyklu?

Pokud se stane nehoda, je nájemce povinen tuto skutečnost neprodleně oznámit firmě Moto-rent a Policii ČR. Dále potom, pokud je motorka nepojízdná nebo v případě poruchy, je nájemce povinen motorku dopravit na vlastní náklady do firmy Moto-Rent. Firma Moto-Rent může odvoz nepojízdného stroje také zajistit za velmi výhodných podmínek.

Kdy si mohu motocykl vyzvednout a následně vrátit?

Jeden půjčovní den = v pracovní dny 8-17h (v sobotu 8-13h), pokud si motorku půjčíte na víkend a vyzvedáváte si ji v pátek, tak se po víkendu vrací v pondělí v 8 h ráno (pondělí se nepočítá jako započatý den). Pokud se ale zpozdíte s vrácením motocyklu, platíte za každou započatou hodinu smluvní pokutu. Motocykl nelze zapůjčit v neděli.

Jsou účtovány i najeté kilometry?

Účtovány jsou pouze zapůjčené dny a najeté kilometry se neúčtují.

Je rezervace motocyklu závazná?

Ano, rezervace motocyklu na určitý datum je závazná, při nevyzvednutí  je následně požadována smluvní pokuta.

Jsem začátečník bez zkušeností, poradí mi někdo, jaký motocykl či skútr si mám půjčit?

Ano, na půjčovně pracují proškolení zaměstnanci, kteří Vám rádi a ochotně odpoví na všechny otázky a dotazy. Samozřejmostí je porada o správném výběru vozidla.

Jakou kauci musím složit při půjčení motocyklu?

Kauce je 10.000kč a při vrácení motocyklu se vrací zpět.

Smím vycestovat s půjčenou motorkou do zahraničí?

Ano, s motorkou samozřejmě můžete cestovat i do zahraničí. O takovém záměru je třeba informovat pronajímatele dopředu. Souhlas s vycestováním mimo území ČR se zaznamenává do Smlouvy.

Na jakou minimální dobu si musím motorku půjčit?

Minimální doba půjčení motocyklu je jeden den (od 8.00 h vypůjčení do 17.00 h vrácení), od tří dnů máte možnost si motocykl půjčit za výhodnější ceny. Motocykl nelze zapůjčit v neděli.

Je zvýhodněný dlouhodobý nebo pravidelný pronájem?

Ano, dlohodobý pronájem i pravidelné vypůjčení je samozřejmě zvýhodněno. Cena se pak sjednává individuálně.

Je možné zapůjčit si i vybavení?

Ano, v půjčovně Moto-Rent je možné si s motocyklem zapůjčit i celou řadu příslušenství k motocyklu, jako kufry, tankvak, helmu, atd., a to dle platného Ceníku.

Platím za půjčení předem nebo až po vrácení motocyklu?

Platíte vždy předem, před započetím nájmu motocyklu (v průběhu půjčovacího období si můžete po tel. dohodě případně toto období prodloužit), předem platíte také vratnou kauci 10.000,-Kč.

Může půjčený motocykl řídit i někdo jiný, když si jej půjčím já?

Motocykl může řídit pouze ten, kdo si ho u firmy Moto-Rent půjčil a je uveden ve Smlouvě.

Co se stane, když mi bude motocykl v době pronájmu odcizen?

Motocykl je pojištěn proti krádeži. Každopádně je třeba vždy celou situaci nahlásit na příslušnou Policii ČR a pronajímateli.

 
 
 

Motocykly a příslušenství v půjčovně